Petr Nečas - Životopis

Nečas Petr - velice vážený přední politik České republiky. Věrný člen politické strany ODS, u které je více než 20 let. Stal se předsedou české vlády, po vyslovení důvěry, v období 2010 až 2013. Většina lidí jistě ví, kdo Petr Nečas je. Dovolte mi pár slov o jeho mládí a těžké práci k dosažení zatím jeho nejvyššího politického cíle. Tedy jaký má Petr Nečas životopis? Už od mládí je instinktivně veden do postu velení, v roce 1983 se představuje jako Petr Nečas předseda SSM. V roce 1991 vstupuje do Občanské demokratické strany. Jako politik se do popředí dostává v roce 1992, kdy je zvolen poslancem České národní rady. A to už je jen krůček od jeho hvězdné kariéry předsedy vlády, kterou svědomitě provozoval 3 roky. V roce 2013 rezignoval na post předsedy vlády a nyní se stáhl do ústraní a vychutnává si mimo politickou aktivitu s manželkou. Členem ODS je však i nadále. S první ženou vychovali 4 děti. Jejich manželství trvalo 23. let. Jeho druhá žena se jmenuje Jana Nagyová Nečasová.

Dětství a studium

Píše se rok 1964, venku je sychravo, poletuje sníh. Je 19. listopadu a jedné rodině z Uherského Hradiště se mění život. Narodil se jim chlapec, kterého bude za pár desítek let znát každý. Petr byl bystrý klučina, který měl plno koníčků a zájmů. Už na základní škole se pyšnil velikými všeobecnými znalostmi. Ve Zlínském kraji prožil veselé dětství. Jako první vzdělání zvolil pan Nečas gymnázium v jeho rodném městě Uherském hradišti. O čtyři roky později úspěšně složil maturitní zkoušku. V té době se stal členem socialistického svazu mládeže (SSM), který se snažil sdružovat mladé lidi, a to od 15 do 35 let. Petr Nečas předseda SSM měl dobrý vztah s lidmi v jeho okolí.

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Brně (dnes Masarykova univerzita), další významný a nejvyšší bod v jeho vzdělání. Vystudoval zde fyziku a získal titul doktor přírodních věd. Závěrečná práce Petra Nečase byla na téma plazmové fyziky. Používá tedy právoplatný titul RNDr Petr Nečas.

Politické začátky

Na počátku jeho politické kariéry určitě stojí vstup do naší přední politické strany ODS v roce 1991. Ta odstartovala všechny tužby a sny. Od roku 1992 se stal poslancem a členem zahraničního výboru Parlamentu ČR za ODS. Zde se zaměřoval především na otázky NATO a obrany. Od roku 1995 byl jmenován prvním náměstkem ministerstva obrany, toto období trvalo jeden rok. Mandát poslance opět obhájil v roce 1996, od té doby zastával funkci předsedy sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost. Při mimořádných volbách v roce 1998 byl opět zvolen poslancem. Do roku 2000 byl 1. místopředsedou poslaneckého klubu ODS. Po sněmovních volbách se stal místopředsedou výboru pro evropské záležitosti a členem podvýboru pro reformu ozbrojených sil, to vše v roce 2002. Od 4. září 2006 do 1. května 2009 působil jako ministr práce a sociálních věcí a také jako místopředseda vlády. V červnu 2010 se stal předsedou ODS. Navrhl úspěšnou koaliční vládu, kterou předložil tehdejšímu prezidentovi Klausovi.

Předseda vlády

28.června 2010 se stal předsedou vlády České republiky. Vláda Petra Nečase dostala důvěru a 10. srpna začala oficiálně vládnout. Měl těžké období, protože svět sužovala krize a Petr Nečas musel voliče uklidnit a pomoci s překonáním vzniklých problémů. Jeho oporou mu byla paní Mgr Nagyová, kterou jmenoval jako ředitelku kabinetu. Petr Nečas podal 17. června 2013 demisi panu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Jana Nagyová životopis a její sny. Mgr Nagyová získala titul na soukromé Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Pracovala jako vedoucí na různých oddělení v soukromých firmách. Působila také jako oblastní manažerka OS ODS v Karlových Varech. Jana Nagyová životopis opět upravuje a dostává se na pozici ředitelky komise pro Petra Nečase. Jana Nagyová a Petr Nečas spolu pracovali celé 3 roky, když byl Petr Nečas předsedou vlády. Sblížili se natolik, že když Petr Nečas podal demisi, i Jana Nečasová dříve Nagyová odstoupila z politiky. Na rozdíl od pana Nečase, Nagyová Nečasová odstoupila i od strany ODS.

Rodina a osobní život

Petr Nečas a Jana Nagyová
Jana Nagyová a Petr Nečas při společné procházce Pražskou ulicí. [Foto: Novinky.cz]

Petr Nečas se oženil ve 22 letech s přítelkyní Radkou, se kterou se seznámil v Rožnově pod Radhoštěm, vychoval 4 děti. Rok po sňatku se jim narodil Ondřej, v roce 1990 Tomáš, v roce 1997 Tereza a poté v roce 2000 Marie. Po více než 7 letech se museli přestěhovat do Prahy, kvůli práci Petra Nečase. Jeho manželka zůstala s dětmi doma. Na začátku roku 2013 Nečasovi uvedli, že procházejí krizí ve svém manželství a žijí bohužel odloučeně. V červnu téhož roku Petr Nečas podal žádost o rozvod. V té době se do popředí dostává paní Jana Nagyová Nečasová, kterou si Petr Nečas poté vzal. Jana Nagyová fotky ze svatby nezveřejnila.

Petr Nečas a jeho rodiče mohou být pyšní na svoje 4 potomky, kteří se určitě dobře uplatní v českém provozu. Nejmladší navštěvuje základní školu, Tereza studuje, stejně jako její otec na gymnáziu, Tomáš je na vysoké škole a nejstarší Ondřej pracuje v oblasti účetnictví a daně, je to inženýr ekonom. Ovšem svoje soukromí si velice chrání.

Petr Nečas dnes a zítra

Petr Nečas s médii
Petr Nečas zachycený při venkovním rozhovoru s televizními médii. [Foto: Tyden.cz]

Co dělá Petr Nečas v dnešních dnech? Po rezignaci na post předsedy vlády se Jana Nagyová a Petr Nečas rozhodli bydlet v ústraní a vyhýbají se jakémukoliv kontaktu s veřejností a hlavně médiím. Nepřejí si být foceni, ani zveřejňováni v tisku.

Jana Nečasová dříve Nagyová má z předchozího vztahu dvě dcery, a tak je Petr Nečas obklopený dětmi z obou manželství, s velice pestrým věkovým rozpětím. Spolu děti zatím nemají. I když už se Petr Nečas veřejně neukazuje, je stále aktivním členem ODS. Na Facebooku má plno fanoušků, kteří ho podporují v tom co dříve pro Českou republiku udělal.

Petr Nečas má plno koníčku, mezi které patří historie (hlavně historické staré knihy), klasická hudba (na kterou si rád vyrazí do divadla) a sport (aktivně plave a lyžuje). Petr Nečas věří v Boha a hlásí se k římskokatolickému náboženství. V současné době neví zda se znovu vrátí na politickou scénu. Petr Nečas a jeho rodiče mají moc hezký vztah a i nadále se navštěvují.